PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

ŚRODA 29 MARCA 2017- DZIEŃ W SZKOLE
-8.00 DO 8.45 KAŻDA KLASA W OSOBNEJ PRACOWNI POD OPIEKĄ WYCHOWAWCY WYKONUJE ZAPROJEKTOWANY PRZEZ SIEBIE ZNAK DROGOWY ODDAJĄCY SENS FRAGMENTU PAPIESKIEJ WYPOWIEDZI
- OD 8.50 DO OK. 10.10 WSPÓLNE SPOTKANIE W AULI SZKOLNEJ: PREZENTACJA ZNAKÓW, MODLITWA, ŚPIEW I NAUKA REKOLEKCYJNA

CZWARTEK 30 MARCA 2017- DZIEŃ W KOŚCIELE PARAFIALNYM
-8.50 ZBIÓRKA KLAS POD KOŚCIOŁEM
- 9.00 ROZPOCZĘCIE NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ PROWADZONEJ PRZEZ WYZNACZONYCH UCZNIÓW POSZCZEGÓLNYCH KLAS
- PO DRODZE KRZYŻOWEJ OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY I POJEDNANIA

PIĄTEK 31 MARCA 2017 – DZIEŃ W KOŚCIELE PARAFIALNYM
- 8.50 ZBIÓRKA KLAS POD KOŚCIOŁEM
- 9.00 MSZA ŚW. W INTENCJI DYREKCJI, PRACOWNIKÓW I UCZNIÓW, A TAKŻE ZMARŁEJ PANI KATECHETKI DOROTY WOJEWODY

Zajęcia z robotyki

20 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się czterogodzinne warsztaty z programowania i robotyki. Zorganizowała je pani Ewa Miera, która zaprosiła do gimnazjum młodych inżynierów w ramach projektu ” Warsztaty robotów, nowoczesny wymiar edukacji. ” Uczestniczyła w nich klasa II c oraz wybrane osoby z innych klas.

Po krótkim wprowadzeniu pierwszym naszym zadaniem było zbudowanie robotów. Następnie, dzięki instrukcjom udzielonym przez prowadzących, mogliśmy je zaprogramować.

Ostatnim i jednocześnie najbardziej emocjonującym punktem programu były walki stworzonych przez nas robotów, którymi sterowaliśmy przez podłączenia ich do laptopów.

Dzięki możliwości wzięcia udziału w warsztatach mogliśmy dowiedzieć się, jaką ciekawą dziedziną jest robotyka. Kreatywna zabawa pozwoliła nam zrozumieć wiele rzeczy, które byłoby nam dużo trudniej przyswoić na zwykłej lekcji, a które w przyszłości z pewnością się przydadzą.

Warsztaty te były bardzo ciekawym przeżyciem i zachęcam do uczestnictwa w podobnych, jeśli będą one organizowane.



 

Uroczystości pogrzebowe

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Gimnazjum nr 3 im. K. Miarki w Rudzie Śląskiej
z głębokim żalem zawiadamiają o śmierci

Doroty Wojewody

katechetki naszej szkoły

Łącząc się w bólu z Rodziną, zawiadamiamy,
że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 16 marca 2017 r.
o godz. 15.00 Mszą Świętą w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy

Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Karola Miarki w Rudzie Śląskiej
z głębokim żalem zawiadamia o stracie, jaką poniosła nasza społeczność szkolna.

Dnia 11 marca 2017 roku w wyniku choroby zmarła Pani katechetka
Dorota Wojewoda. Wieloletnia nauczycielka naszej szkoły.

Łączymy się w bólu i cierpieniu z rodziną.

Informacja o uroczystościach pogrzebowych zostanie umieszczona
w chwili pozyskania wiadomości.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Gimnazjum
mgr Janina Paduch

Wyjazd na narty i snowboard

Reforma edukacji w szkole muzycznej-nowy termin

 

Nowości w bibliotece szkolnej

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Gimnazjum składają serdeczne podziękowania wszystkim  zaangażowanym w organizację Jasełek.

Dzięki Państwa ofiarności zakupiono do biblioteki szkolnej 64 pozycje o wartości 1338,05 zł.

Lista nowości zakupionych do biblioteki:

1. Bradford C. „Agent: Zakładniczka”

2. Bradford C. „Agent: Okup”

3. Shepard S. „Pretty Little Liars: Bezlitosne”

4. Shepard S. „Pretty Little Liars: Olśniewające”

5. Shepard S. „Pretty Little Liars: Rozpalone”

6. Shepard S. „Pretty Little Liars: Skruszone”

7. Shepard S. „Pretty Little Liars: Zatrute”

8. Shepard S. „Pretty Little Liars: Toksyczne”

9. Shepard S. „Pretty Little Liars: Mordercze”

10. Shepard S. „Pretty Little Liars: Tajemnice Ali”

11. Shepard S. „Pretty Little Liars: Sekrety”

12. Flanagan J. „Zwiadowcy: Bitwa o Skandię”

13. Flanagan J. „Zwiadowcy: Czarnoksiężnik z północy”

14. Flanagan J. „Zwiadowcy: Oblężenie Macindaw”

15. Flanagan J. „Zwiadowcy: Okup za Eraka”

16. Bojrakowska – Przeniosło A. „Decoupage: Motywy klasyczne”

17. Tołłoczko J., Syndoman P. „Modne ozdoby z mas plastycznych”

18. Warda M. „5 sekund do io”

19. Asher J., Mackler C. „Ty, ja i fejs”

20. Hauck R. „Był sobie książę…”

21. Houck C. „Przeznaczenie”

22. Peterson B. „Fotografia bez tajemnic”

23. Donnelly J. „ Saga Ognia i Wody: Wielki błękit”

24. Donnelly J. „ Saga Ognia i Wody: Gniewna fala”

25. Donnelly J. „ Saga Ognia i Wody: Mroczny przypływ”

26. Donnelly J. „ Saga Ognia i Wody: Pomyślne wiatry”

27. Gerrits A. „Nieczysta gra”

28. Lord G. „Rok uciekiniera 365 : Styczeń”

29. Lord G. „Rok uciekiniera 365 : Luty”

30. Roth V. -  „Cztery”

31. Ainsworth E.  „Siedem dni”

32, Riordan R. „Młot Thora”

33. Riordan R.  „Przewodnik po światach nordyckich”

34. Lu M. „Rebeliant”

35. Lu M.  „Wybraniec”

36. Lu M. „Patriota”

37. Aveyard V. „ Czerwona Królowa”

38. Aveyard V. „ Szklany miecz”

39. Grevet Y. „U4. Koridwen”

40. Trebor C „U4. Jules”

41. Scott V. – „Ogień i woda”

42. Scott V. „Kamień i sól”

43. Gier K. „ Silver: Pierwsza księga snów”

44. Gier K. „ Silver: Druga księga snów”

45. Kate L. „Łza”

46. Kate L. „Wodospad”

47. Gromyko O. „Zawód : Wiedźma”

48. Ahern C. „Skaza”

49. Ahern C. “Love, Rosie”

50. Silberberg A. “ Milo: Odklejone po(d)pisy”

51. Mafi T. “Dar Julii”

52. Bush P, „Dziennik szczęściary”

53. Drzewicka J. „Porwanie”

54. Drzewicka J. „W potrzasku”

55. Błądek M. „Gloria”

56. Kosik R. „ Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”

57. Kosik R. „ Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka”

58. Majgier K. „Milioner z Gdańska”

59. Łacina A. „Niebo nad pustynią”

60. Łacina A. „Dzika jabłoń”

61. Kowaleczko – Szumowska M. „Galop` 44”

62. Gutowska M. „Dolep mi ogon, śnieżyco!”

63. Ostrowska E. „Bociany zawsze wracają do gniazd”

64. Ostrowska E. „Długa lekcja”

Konkurs na projekt Miedzyszkolnych Inicjatyw Wolontariackich

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu “Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju” był konkurs na projekty Międzyszkolnych Inicjatyw Wolontariackich.

Wolontariusze działający w ramach Klubów Wolontariatu przysłali projekty inicjatyw wolontariackich, które chcieliby podjąć już po zakończeniu projektu.

Drogą głosowania Kluby Wolontariatu wyłoniły trzy najlepsze projekty:

I miejsce – “Szlifiernia Diamentów Junior” (Klub Wolontariatu w Rudzie Śląskiej, Paweł Darda i Jakub Kęstowicz)
II miejsce – “Festiwal programowania” (Klub Wolontariatu w Gliwicach)
III miejsce – “Nauczmy się tworzyć własne filmy” (Klub Wolontariatu w Zabierzowie)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim Klubom życzymy sukcesów w realizacji inicjatyw i wielu nowych pomysłów na podejmowanie działań wolontariackich!

Życzenia świąteczne

narodzenie-dekoracja-boze

Wigilia – piękne rodzin zbratanie,

kiedy nas bliscy otoczą w krąg,

kiedy się kruchy opłatek łamie,

wśród dobrych życzeń na cały rok

Wesołych Świąt życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne


Mikołajki 2016

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za mikołajkowe słodkie prezenty!

p1430418